Košík Počet kusov: 0
Celková cena: 0 €

 

 

 

Flügger Flutex 3 Plus, matná aktrylátová farba na stenu Akrylátová farba na steny v interiéri Flügger Flutex 3 Plus. Farba vytvára rereflexný efekt a je ľahko umývateľná. Použitie na steny a stropy z omietky, betónu, sadrokartónových dosiek, tehál a iných   minerálnych podkladov .

 

 

 

Miešanie farieb a autolakov

 

!!! MIEŠANIE FARIEB A AUTOLAKOV DO PLECHOVIEK A SPREJOV !!!

 

 

 

 

Možnosti a velkosti balení :

 

20ml - Opravná tužka

20ml - Opravná tužka s ceruzkou

400ml -Sprej

100ml - 1000ml  - Plechovka


 

Miešame farebné odtieňe autolaku podľa kódu od výrobcu , uvedeného priamo vo Vašom aute , podla originálneho VIN kódu alebo podľa ŠPZ

 

Miešame hladké aj metalické odtieňe autolakov

 TIKKURILA DREAM WHITE

TIKKURILA DREAM WHITE

Ekologická umývateľná farba do interiéru na steny a stropy

 

⇒ ODKAZ NA E-SHOP

 

 

Biela latexová farba určená pre náter do interiéru - obytné priestory, kancelárie, verejné budovy, školy, škôlky, nemocnice, kliniky a iné.

Vytvára jednotný matný vzhľad s dokonalou bielou farbou.

Má veľmi dobrú kryciu schopnosť a priľnavosť k povrchu.

Farba je bezpečná pre ľudí citlivých a náchylných na alergiu a obsahuje 0% VOC.

 

Podklady:

- sadrokartónové dosky, vápenno-cementové omietky, rekonštrukcie starých náterov

- dekoratívne nátery betónu, malých kovových a drevených predmetov po ošetrení vhodným základným náterom

 

Spotreba:

- cca do 14 m2/L v jednom nátere

 

Riedenie:

- vodou do 5%

 

Čistenie náradia:

- ihneď po použití vodou

 

Príprava podkladu

Pretým nenatierané povrchy:

Minerálne omietky a povrchy môžu byť natierané minimálne po 4 týždňoch zrenia. Povrch očistite od prachu, nečistôt, nerovností a diery vyrovnajte tmelom.

Predtým natierané povrchy:

Pred náterom povrch umyte a odstráňte mastnotu, špinu a odlupujúce a časti starého náteru. Obrúste všetky lesklé povrchy a nerovnosti vyrovnajte tmelom.

 

Aplikácia

Pred natieraním farbu dôkladne premiešajte.

V prípade potreby je možné riedenie do 5% vodou.

Ak sa po jemnom utretí rukou uvoľňuje z povrchu prach, znamená to, že je potrebné natrieť povrch základný náterom Suprabilit.

Odporúčame aplikovať dve vrstvy náteru.

Aplikácia je možná štetcom, valčekom alebo striekaním.

Maskovaciu pásku odstráňte ihneď po domaľovaní.

Čistenie natierané povrchy nie je možné skôr ako o 1 mesiac po aplikácií.

Povrchy natierané matným náterom sú náchylnejšie k poškriabaniu a mechanickému poškodeniu v porovnaní s povrchmi natretými farbou v vyšším leskom.

 

 


PRIMALEX BETON


PRIMALEX BETON

EFEKT BETÓNOVEJ STIERKY NA STENU

 

 

S použitím vhodných aplikačných pomôcok možno veľmi ľahko realizovať nielen efekt „hladkého“ betónového povrchu, ale aj hrubší povrch priemyselného betónu.

Je ideálny do moderných interiérov, ktorým dodá nadčasový vzhľad a ponechá možnosť vyniknúť zvoleným doplnkom.

Výsledný povrch je matný. Vyniká výbornou paropriepustnosťou, po vyzretí veľmi dobrou mechanickou odolnosťou.

Ak natrieme finálny povrch vhodným matným vodou riediteľným lakom, získa tak zvýšenú mechanickú odolnosť a umývateľnosť.

Je tónovateľný do celého spektra odtieňov (po dohode Vám namiešame ľubovoľný odtieň zo vzorkovníka NCS).

 

Nanáša sa benátskym hladítkom (nájdete v príslušenstve).

- jednoduchá aplikácia

- nenáročná udržba a dlhodobá životnosť

- pripravená na okamžité použitie bez riedenia

- jedinečný minimalistický a industriálny vzhľad Primalex BETON EFEKT ponúka veľa možností ako dosiahnuť finálny vzhľad povrchu. S použitím benátskeho hladidla možno vemi jednoducho dosiahnuť nielen imitáciu hladkého betoónového povrchu, ale aj hrubšie štruktúry industriáného vzhľadu.

 

PRÍPRAVA PRED APLIKÁCIOU

Podklad musí byť pred aplikáciou suchý, zbavený prachu, nečistôt a mastnoty. Pred samostnou aplikáciou odporúčame pre zjednotenie nasiakvosti podkladu aplikovať Primalex HĹBKOVÁ alebo UNIVERZÁLNA PENETRÁCIA.

 

APLIKÁCIA:

Primalex BETON EFEKT ponúka širokú škálu možností na riešenie finálneho vzhľadu.

Ako základné uvádzame 3 druhy efektov, ktoré sú aplikačne dobre realizovateľné a zároveň taktiež atraktívne z hľadiska dizajnového riešenia a obľúbenosti.

A. Efekt pohľadového betónu  - https://www.youtube.com/watch?v=l4eJpJk1wJo

Na dosiahnutie požadovaného efektu je potrebné aplikovať v jednej vrstve prípadne je možné na zvýraznenie efektu a docielenie hladšieho povrchu aplikovať druhú vrstvu.

1. vrstva: Aplikujte Primalex BETON EFEKT pomocou hladidla z nerezovej ocele najlepšie so zaoblenými rohmi (tzv. „benátske“ hladidlo) technikou oblúkových ťahov, ktoré vytvárajú charakteristickú textúru nepravidelných vzorov. V prípade, že dosiahnutý dekoratívny efekt zodpovedá vašim predstavám, možno aplikáciu v jednej vrstve považovať za dostatočnú a konečnú. Vždy dbajte na dostatočné zaschnutie prvej vrstvy (t. j. min. 6 hodín pri štandardných teplotách a aplikovanej hrúbke), pokiaľ sa rozhodnete aplikovať aj druhú vrstvu.

2. vrstva: Aplikujte pomocou rovnakého druhu hladidla. Postupne nanášajte tenkú vrstvu materiálu (v hrúbke odpovedajúcej hrubosti povrchu prvej vrstvy). Pri aplikácii druhej vrstvy je následne nanesený materiál priebežne „sťahovaný“ čo vedie k vytvoreniu finálneho efektu. „Sťahovanie“ aplikujte v rôznych smeroch, aby sa nevytváral opakujúci sa vzor. Týmto spôsobom docielite vytvorenie prirodzenej štruktúry po celej ploche. Súčasným polohovaním hladidla v rôznom uhle k povrchu možno dosiahnuť hladší alebo naopak rustikálnejší finálny vzhľad. Na docielenie ešte hladšieho povrchu prejdite finálnu, ale stále ešte nie úplne preschnutú vrstvu znovu hladidlom, aby ste povrch vyhladili a odstránili prípadný nadbytočný materiál.

 

B. Efekt hrubého industriálneho betónu - https://www.youtube.com/watch?v=yj8UBHQIVWA

Na dosiahnutie požadovaného efektu aplikujte v jednej vrstve. Aplikujte Primalex BETON EFEKT pomocou hladidla z nerezovej ocele najlepšie so zaoblenými rohmi (tzv. „benátske hladidlo“), a to v hrubšej vrstve (cca 2 mm) na ploche o veľkosti cca 1 m2 . Nanesená vrstva sa bezprostredne po aplikácii rovnakým hladidlom nepravidelne vyťahuje do hrubšej štruktúry (priložením hladidla na nanesenú vrstvu a jeho natiahnutím/odtrhnutím od podkladu), ktorú po krátkom zaschnutí zľahka stiahneme a uhladíme. Vznikne nám tak celistvá, ale nepravidelná plocha s priehlbinkami rôzneho tvaru, veľkosti a hĺbky. Naťahovanie a sťahovanie aplikujte postupne a bez prestávok, tak aby na seba dielčie plochy vzájomne nadväzovali a hmota nestačila zasychať.

 

C. Efekt kvádrového reliéfneho muriva - https://www.youtube.com/watch?v=W2PzwkKkQHo&list=PLpLd0VVtuqoQWOzW4MFChGoOvsEk0Zfmo&index=3

Veľkosť „kvádrov“ si pre lepšiu orientáciu môžeme načrtnúť vo forme rysiek nakreslených až po zakrývaciu pásku, ktorá ohraničuje plochu na aplikáciu. Vzniknú tak body, ktoré pri finálnej tvorbe škár poslúžia ako spojovacie body. Na aplikáciu použijeme nerezové hladidlo so zaoblenými rohmi (tzv. „benátske“ hladidlo), ktorým nanášame hmotu na podklad v hrubšej rovnomernej vrstve technikou oblúkových ťahov, ktoré vytvárajú charakteristickú textúru nepravidelných vzorov. V prípade, že dosiahnutý dekoratívny efekt zodpovedá vašim predstavám, možno aplikáciu v jednej vrstve považovať za dostatočnú a konečnú. V tomto prípade odporúčame použiť v prvom kroku pred aplikáciou hmoty na základnú úpravu podkladu Primalex AKRYLÁTOVÝ ZÁKLAD tónovaný do rovnakého odtieňa, ktorý zabezpečí rovnakú farebnosť podkladu, pokiaľ by došlo k odstráneniu nanesenej hmoty k pôvodnému podkladu pri finálnom vytváraní rýh). Následne necháme nanesenú hmotu zľahka zaschnúť. Škáry potom vytvárame za pomoci plochého skrutkovača alebo tenkej špachtle, a to vytlačovaním do mierne zaschnutej hmoty. Využívame k tomu vodováhu a body, ktoré sme si dopredu vyznačili (pri vytváraní škár sa bude lepšie pracovať vo dvojici). Prebytočný materiál zo škár po zaschnutí finálne odstránime mechanicky - zotretím rukou prípadne zotretím.

 

TECHNICKÉ ÚDAJE

 

Balenie:

10 L, báza Z

 

Výdatnosť v jednej vrstve:

1,2-1,7 l/m2, záleží na spôsobe nanášania a vybranom efekte / odporúčame aplikáciu v 2 vrtvách

 

Zasychanie:

2- 4 hodiny podľa aplikačných podmienok (hrúbke náteru, podmenok pri aplikácií)

Aplikácia: pomoocu benátského hladidla, nerezového hladidla s oblými rohmi

 

Finálna povrchová úprava:

je možné ponechať bez finálnej povrchovej úpravy.

Prípadne pre vyššiu mechanickú odolnosť a umývateľnosť použite matný vodou riediteľný lak, napr. Balakryl Polyurex , Pam Geolak

 

.

 

 


PRIMALEX CERAMIC

PRIMALEX CERAMIC

Umývateľná a čistiteľná farba do interiéru na steny a stropy

 

 

Umývateľná aj čistiteľná interiérová farba predstavuje modernú generáciu interiérových farieb.

Minimalizuje prienik tekutých nečistôt do hĺbky a svojou odolnosťou vytvára náterový film blížiaci sa ku keramickým povrchom.

Náter je veľmi dobre paropriepustný a i po čistení si zachováva svoj matný vzhľad.

Je vhodný či už do domácnosti, komerčných priestorov, ale aj škôl, škôlok, zasadačiek, hotelov.

 

Výdatnosť:

- cca 11-13 m2/L

 

Príprava podkladu

Nové omietky vápenno-cementové a cementové:

Nové minerálne podklady musia byť vyzreté minimálne 4 týždne. Na takto vyzreté omietky aplikujte základný penetračný náter univerzálnou alebo hĺbkovou penetráciou. Prípadné opravy musia byť dostatočne zatvrdnuté a vyschnuté. Opravované podklady odporúčame penetrovať hĺbkovou penetráciou.

Staršie súdržné nátery:

Pôvodné nátery alebo ich nepriľnavé časti zbavte prachu a mechanických nečistôt. Prípadné mastnoty odstráňte umytím mydlovým roztokom. Drobné defekty opravte vhodným práškovým tmelom alebo jemnozrnnou vnútornou stierkou. Väčšie trhliny je potrebné opraviť vhodným akrylátovým tmelom. Opravované povrchy penetrujte hĺbkovou penetráciou.

Staršie nesúdržné nátery:

Nepriľnavé nátery alebo ich časti dôkladne odstráňte obrúsením, oškrabaním , umytím či použitím kefy. Po mokrom čistení nechajte plochy dostatočne preschnúť. Opravované povrchy s rozdielnou nasiakavosťou a menej pevné povrchy penetrujte hĺbkovou penetráciou.

Povrchy napadnuté plesňami:

Z napadnutého povrchu odstráňte plesne alebo huby mechanickou cestou za mokra. Plochy ošetrite vhodným dezinfekčným prostriedkom proti plesniam a nechajte dostatočne vyschnúť. Následne použite fungicídnu penetráciu s náterom Primalex Mykostop.

Povrch so škvrnami od nikotínu, vody a sadzí:

Znečistenie od nikotínu, sadzí či mastných škvŕn umyte vodou s pridaním čistiaceho prostriedku pre domácnosť rozpúšťajúceho tuky a nechajte dostatočne vyschnúť. Zaschnuté škvrny od vody očistite kefou za sucha. Následne použite univerzálnu penetráciu v kombinácií s Primalex Izoprim.

Lokálne miesta pre opravu:

Drobné defekty opravte vhodným práškovým tmelom alebo jemnozrnnou vnútornou stierkou. Väčšie trhliny je potrebné opraviť vhodným akrylátovým tmelom. Opravované povrchy s rozdielnou nasiakavosťou a menej pevné povrchy penetrujte hĺbkovou penetráciou.

Sadrové omietky:

Sadrové omietky jemne prebrúste, očistite od prachu a ošetrite základným náterom univerzálnou penetráciou.

Sadrokartónové dosky:

Pre zjednotenie nasiakavosti podkladu penetrujte 2x správne pripravené a v spojoch prebrúsené podklady.

Betón, pórobetón:

Povrchy s usadenými nečistotami alebo zrnitou vrstvou, ktoré uvoľňujú prach mechanicky očistite alebo umyte vodou. Po mokrom čistení a pred ďalším ošetrením nechajte plochy dostatočne preschnúť. Základný náter potom vykonajte univerzálnou penetráciou.

Nenatreté vláknité alebo papierové tapety s reliéfom:

Ak povrch spĺňa všeobecne platné základné podmienky, náterovú hmotu je možné nanášať bez potrebného predchádzajúceho ošetrenia a penetrácie.

 

Aplikácia

Pripravenú náterovú hmotu je možné ihneď nanášať plyšovým valčekom, štetcom alebo striekaním. Odporúčame aplikáciu v dvoch vrstvách na viac znečistené plochy. Spravidla je odporúčané vykonať náter jedenkrát. Znečistené miesto, náradie a pracovné pomôcky je potrebné umyť vodou pred zaschnutím.

 

Doba schnutia

Náter je suchý na dotyk po cca 2 hodinách.

Ďalšiu vrstvu aplikujte po cca 6 hodinách.

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=eDNxyviO_T0&feature=youtu.be

 


SLOVAKRYL KRIEDOVA FARBA

SLOVAKRYL - KRIEDOVÁ FARBA

PRINÁŠAME VÁM NÁVOD , AKO SI POMOCOU FARIEB SLOVAKRYL VYROBIŤ KRIEDOVÚ FARBU

 


 

Otváracie hodiny

Pondelok 7:30 - 17:00
Utorok 7:30 - 17:00
Streda 7:30 - 17:00
Štvrtok 7:30 - 17:00
Piatok 7:30 - 17:00
Sobota 8:00 - 12:00

 

image