Košík Počet kusov: 0
Celková cena: 0 €

 

Trápia Vás plesne v byte ?

Žiadny problém !

 

 

Aj Vy máte zvýšenú vlhkosť vo Vašom dome alebo v byte a tým následne problém s plesňou ?

Plesne sú mikroorganizmy, ktoré sa v prírode vyskytujú bežne a voľným okom ich nevidíme. Pokiaľ sa však premnožia u nás doma, zbadáme ich okamžite. Obzvlášť, ak sa vytvoria na bielej stene alebo v sprchovom kúte. Dokážu nás nielen nahnevať ale aj zdravotne potrápiť. Ich výtrusy obsahujú alergény a často aj toxické látky. Dostávajú sa do ovzdušia a ak sme im vystavení dlhodobo, môžu byť príčinou mnohých chorôb. Nie sú teda len estetickou vadou, ale predstavujú tiež nemalé zdravotné riziko.

 

 

Prečo pleseň vzniká? Ako jej môžeme predísť? A keď už sa objavila, ako ju odstrániť?

Plesne sú huby, ktoré vytvoria povlak vláknitej štruktúry podobný vate, najčastejšie v tmavej až čiernej farbe. Pre svoj rast a rozmnožovanie potrebujú plesne najmä vlhké povrchy s dostatkom živín, kyslík a bežnú izbovú teplotu.

 

 

Dobrými hostiteľmi pre plesne sú napríklad:

• vlhké omietky na stenách, najmä v rohoch,

• vlhké murivo,

• sadrokartónové stropy v kúpeľniach,

• drevený nábytok prirazený ku stene,

• plávajúce podlahy a iné podlahové krytiny, pod ktoré sa dostáva voda,

• sanitárny silikón v kúpeľniach v kombinácii s prachom,

• apod.

 

Keďže plesne pre svoj život nepotrebujú svetlo, veľmi často sa vyskytujú v tmavých, vlhkých a nevetraných pivniciach alebo komorách.

Prevencia je základ. Kritickým faktorom pre vznik plesní je vlhkosť vzduchu.

Tá by sa mala v domácnosti optimálne držať v rozsahu 45 – 55 %.

Akonáhle je táto hodnota pravidelne alebo dlhodobo výrazne prekračovaná, riziko vzniku plesní narastá.

Určite by relatívna vlhkosť nemala prekračovať hodnotu 75 %.

Ak si nie ste istí, je dobré si zaobstarať vlhkomer.

 

 

 

 

Protiplesňové nátery na stenu :

 

PRIMALEX - Mykostop

Primalex MYKOSTOP je špeciálny oteruvzdorný náter s veľmi dobrou krycou schopnosťou a vysokou belosťou (92% BaSO4 ). Obsahuje účinné fungicídne látky, ktoré bránia rastu plesní a súčasne majú preventívny protiplesňový charakter.

 

PRIMALEX - Bacteria Resist

Vysoko krycí a odolný biely vnútorný náter obohatený o technológiu ACTIVE SILVER TECHNOLOGY, ktorá odoláva rastu baktérií a plesní na povrchu náteru. Poskytuje vysoko umývateľný povrch odolný voči dezinfekčným prípravkom, prachu aj bežným škvrnám. Použitím vysoko kvalitnej disperzie je náter stále vysoko paropriepustný - nezabraňuje prenikaniu vodných pár.

 

PAM – Biozor Normal +

Interiérová akrylátová protiplesňová farba, ktorá je určená na povrchovú úpravu na omietky, murivá, stierky, sadrokartóny, betón a pod. v interiéri. Zabezpečuje prevenciu proti plesniam. V kombinácií s Biozorom Pento+ vytvára ucelený systém zabezpečujúci fungicídnu ochranu. Náter je paropriepustný a vyznačuje sa vysokou belosťou a krycou schopnosťou. Je vhodný na použitie do rodinných domov, bytov, skladov a pivníc.

 

SLOVLAK – Premio Thermo

Biela maliarska farba plnená jemným keramickým plnivom s tepelnoizolačným účinkom, ktoré zabraňuje kondenzácii vodných pár a znižuje možnosť vzniku plesní. Vyznačuje sa vysokou belosťou a krycími vlastnosťami. Je vhodný pre vnútorné nátery omietok, sadrokartónových a drevotrieskových dosiek, betónových panelov, ako náter pre obytné a reprezentatívne priestory, kancelárie a detské izby.

 

TIKKURILA – Feelings Extra Durable

Akrylátová polomatná vysokoumývateľná farba pre nátery stien a stropov v interiéri. Farba obsahuje prostriedok proti plesniam, vďaka čomu je vhodná do miestností s vysokou vlhkosťou ako napr. kúpeľne a iné povrchy vystavené vyššiemu namáhaniu. Vhodnými podkladmi sú povrchy z betónu, sadry, omietky, tehly, lepenky, drevotriesky a drevovláknité dosky. Vhodný je aj na nové aj predtým natreté povrchy.

 

 

 

 

Likvidácia plesne :

 

ASANEX

Protiplesňový prípravok s obsahom aktívneho striebra, je kvapalný antimikrobiálny, hlavne protiplesňový suspenzný prípravok s bieliacim účinkom určený na komplexné ošetrenie vlhkých múrov budov a pivničných priestorov, ako aj kúpeľní, skladov ovocia a zeleniny a pod. Prípravok pôsobí na celú škálu mikroorganizmov, ktoré sa zvyknú vyskytovať na vlhkom povrchu.

 

SAVO PROTI PLESNIAM

Prípravok Savo proti plesniam je účinný proti mikroskopickým vláknitým hubám, riasam, lišajníkom a má vysoké baktericidné účinky. Povrch vydezinfikuje a krásne vybieli. Môžete ho použiť na rôzne povrchy: steny, keramiku, obklady a škáry, omietky, murivo, kameň, smalt, plasty, akrylátové povrchy, silikón, gumu, nehrdzavejúcu oceľ.

 

HG – ODSTRAŇOVAČ PLESNE

Okamžite ničí všetky plesne, takže nevábne čierne škvrny ihneď zmiznú. Tieto nevzhľadné čierne škvrny od plesne, vlhka a vplyvu počasia sa často objavujú v silikónových škárach medzi vaňou a obloženou stenou, v sprchových kútoch a na omietke.

 

HG – PENOVÝ ODSTRAŇOVAČ PLESNE

Ničí pleseň na vlhkých miestach v interiéri aj exteriéri. Nemá prenikavý zápach, aplikácia sprejom umožňuje lepšie zameranie na postihnuté miesto a riziko rozstrekovania je menšie. Pena má navyše schopnosť dlhšie sa udržať na povrchu, čím zaistí dlhodobejšie pôsobenie. Vhodný na obklady a štukové steny (mramor a iné druhy prírodného kameňa), špáry v kúpeľni, na toalete, v kuchyni, pivnici, saune, bazéne, garáži. Vyčistí aj fasádu, balkón, kvetináče, záhradné sochy apod.

 

PRIMALEX – Mykostop Prevencia – protiplesňová prísada

Primalex MYKOSTOP PREVENCE je profesionálna protiplesňová prísada určená do všetkých vodou riediteľných vnútorných maliarskych náterových hmôt, penetrácií a ďalších stavebných hmôt (napr. vyrovnávacích stierok) . Obohacuje náterové hmoty o vysoko účinné fungicídne látky, ktoré majú preventívny účinok proti vzniku plesní na povrchu suchého náterového filmu. Obohacuje tiež penetračné prípravky o vysoko účinné fungicídne látky, ktoré ošetrujú murivo a iné stavebné materiály proti rastu plesní.

 

PRIMALEX – Protiplesňová penetrácia

Špeciálny penetračný prostriedok, ktorý obmedzuje tvorbu plesní vďaka aktívnym fungicídnym zložkám a preniká hlboko do podkladov. Tým ich nielen zjednocuje a spevňuje, ale znižuje aj tvorbu vlasových trhliniek pri finálnych povrchových úpravách. Súčasne zlepšuje priľnavosť ďalších vrstiev náterov. Pri správnej aplikácii zachováva tiež prirodzený priechod vodných pár stenou.

 

 

 

Bezchlórové prípravky

 

PLESNISTOP

Vysokoúčinný prostriedok na okamžitú účinnú likvidáciu plesní. Zbaví Vás dozelena zafarbených stien, sčernaných rohov stien a agresívnej mikroflóre na omietke a murive. Zaberá proti plesniam, hubám, riasam alebo lišajníkom okamžite a účinne, zároveň je aj účinnou prevenciou, preto je ho vhodné pridávať priamo do náterov.

 

BIOZOR Pento

Náter proti plesni Biozor Pento je určený na sanáciu omietok, murív a stierok v interiéroch voči plesniam s hĺbkovou likvidačnou a preventívnou účinnosťou. Biozor Pento v kombinácii s Biozor Normál tvorí ucelený systém, ktorý ktorý zabezpečuje fungicídnu ochranu stien v interiéri.

 

PRIMALEX Mykostop - Čistič

Profesionálny prípravok pripravený na okamžité použitie pre lokálne odstraňovanie biologických nečistôt – rias, plesní a húb najmä v interiéri, príp. vo vonkajšom prostredí. Intenzívne pôsobí a preniká do hĺbky ošetrovaných materiálov, čo prináša zaručený výsledok. Moderné zloženie bez obsahu kyselín, chlóru a aj ťažkých kovov.

 

BIO REPEL – Múdra huba

Biologický a ekologický prípravok na potláčanie plesní a ďalších mikroorganizmov na murive a omietkach. Jedná sa o originálnu kompozíciu mikroorganizmov, ktoré potláčajú nežiaduce plesne na stenách obytných objektov. Po eliminácii plesne organizmy samy z ošetreného muriva vymiznú. Aktívna mikroflóra je nepatogenická, nenapadá rastliny, zvieratá ani ľudí. - Odstránenie plesne. - Preventívne ošetrenie proti plesniam. - Preventívne použitie vo vodorozpustných náteroch.

 

 

 

 

Pohlcovanie vlhkosti :

 

CERESIT STOP AERO 360 – pohlcovač vlhkosti

CERESIT STOP VLHKOSTI AERO je nový systém, ktorý bojuje proti vzdušnej vlhkosti, postredníctvom cirkulácie vzduchu. Zaisťuje vysoký účinok pohlcovania vlhkosti a neutralizáciu pachov. Aerodynamický prístroj má otvor pre prúdenie vzduchu, ktorý umožňuje cirkuláciu vzduchu v okolí tablety ako aj cez ňu. Prístroj môžete použiť v obývačke, kúpelni, spálni, kuchyni, pivnici. Pohlcovač k svojej činnosti nepotrebuje elektrickú energiu a je ohľaduplný k životnému prostrediu. Jeho účinok je okamžitý.

Otváracie hodiny

Pondelok 7:30 - 17:00
Utorok 7:30 - 17:00
Streda 7:30 - 17:00
Štvrtok 7:30 - 17:00
Piatok 7:30 - 17:00
Sobota 8:00 - 12:00

 

image